Farmakonutričné prípravky majú významný vplyv na posilnenie imunity v boji proti RNA vírusom, vrátane chrípky a koronavírusu.

Na svet sa dostávajú výsledky výskumov, ktoré skúmajú prevenciu a zabránenie šírenia vírusu. Nejde teda o špekulácie, ale o overené vedecké zdroje.

Základom úspešnej obrany je fungujúci imunitný systém. Výsledky jasne ukazujú, že nakazení ho majú narušený, oslabenú imunitu, majú často už nejaké zdravotné ťažkosti.

Z výskumu, ktorého výsledok môžete nájsť v tomto linku vyplýva, že sa dokážeme sami brániť a sami posilniť svoj imunitný systém, ak sú súčasťou našej stravy nižšie uvedené látky. Prípadne ich môžeme dodávať do tela v rámci potravinových doplnkov. V tabuľke sú obsiahnuté odporúčané denné dávky.

Konzumácia všetkých je ideálna, ale ak by sme mali vyzdvihnúť len tie najdôležitejšie, ktoré sa objavujú aj v ďalších štúdiách, tak je to zinok a kvasnicové betaglukány (pozor nezamieňať s betaglukánmi z húb, ktoré majú veľmi nízku účinnosť v porovnaní s tými z kvasiniek).

Betaglukán síce nie je priamy liek, ale výrazne môže zvýšiť šancu na to, že sa nám vírusová infekcia vyhne alebo bude mať aspoň oveľa miernejší priebeh. Betaglukány udržujú bunky v pohotovosti, a tie tak môžu rýchlo reagovať na napadnutie a zabraňovať duplikácii vírusu v tele.

Na trhu existuje celý rad doplnkov stravy s obsahom betaglukánov, mnohé sú kvalitné, iné menej. Kolektív odborníkov vedený profesorom Větvičkou pred časom testoval celú radu betaglukánov. Ako najlepšie sa ukázali betaglukány s čistotou viac ako 75%. Extrakty húb vo forme prášku bohužiaľ príliš účinné neboli.

Čo sa týka dávkovania, pre dospelú osobu zvyčajne postačí 200 mg betaglukánov denne, v prípade dôkladnej prevencie pred koronavírusom odporúčajú odborníci zvýšiť dávku až na 1000 mg denne. Zároveň je to o rýchlom a účinnom naštartovaní imunitného systému.

Betaglukány sú unikátne prírodné polysacharidy, schopné veľmi účinne a rýchlo podporovať obranné reakcie organizmu. Viac ako 50 rokov výskumu a tisíce štúdií vykonávaných na rôznych univerzitách vo svete preukázali, že denná konzumácia betaglukánu optimálne stimuluje makrofágy (biele krvinky) a výsledkom je obranný systém vyladený na najvyšší výkon.

Ako betaglukán v tele funguje?

Dobre fungujúci imunitný systém ľahko rozpozná cudzorodú látku, či už je to vírus alebo baktéria a zničí ju. Hlavnú úlohu tu hrajú makrofágy. Makrofágy, ktoré sú prítomné vo všetkých orgánoch nášho tela, pritom fungujú ako generáli imunitného vojska a posielajú biele krvinky do bitky. „Požierajú všetko, čo do krvi nepatrí“. Betaglukány potom fungujú ako ich palivo. Podporujú ich a regenerujú.

Odporúčanie:

PROTECT

Využite Protect, ktorý je zložený z betaglukánov z kvasnicového kvásku tj. jedného z tých najviac účinných a je k nemu navyše pridaný prírodný vitamín D3, ktorý maximalizuje účinok na podporu imunity. Každá kapsula obsahuje 200 mg, stačí tak 5 kapsúl denne pre komplexnú ochranu. Toto dávkovanie využite len v priebehu hrozby infekcie alebo vírusu. Následne potom stačí denná dávka v rozmedzí 250-500 mg, tj. 2-3 tablety. Protect obsahuje betaglukány Wellmune, čo je unikátna a vedecky overená účinnosť, ktorú na trhu v zásade nikto ďalší nemá. Viac sa o Wellmune môžete dočítať v tomto linku.

Ideálna je kombinácia s prípravkom Xtend, ktorý v sebe obsahuje ďalšie prospešné a odporúčané látky napr. zinok, selén a celý rad ďalších vitamínov a minerálov, ktoré posilňujú imunitný systém vrátane betaglukánov z kvásku.

XTEND

Využite Xtend, náš najmodernejší imunitný a výživový doplnok, je vynikajúcim zdrojom 23 esenciálnych vitamínov, minerálov, fytonutrientov a čistých betaglukánov 1,3/1,6 derivovaných z pekárenských kvasníc, chrániacich a obnovujúcich bunky a tkanivá – perfektný doplnok k výrobku BalanceOil pre kompletný ozdravný režim. Optimálne sú štyri tablety Xtend denne.

Ďalšie zdroje informácií k tomuto článku:

https://www.elsevier.com/about/press-releases/research-and-journals/recent-research-points-the-way-toward-a-practical-nutraceutical-strategy-for-coping-with-rna-virus-infections-including-influenza-and-coronavirus

https://www.researchgate.net/publication/261953779_Immune-modulatory_effects_of_dietary_Yeast_Beta-1316-D-glucan

https://www.researchgate.net/publication/47794995_Zn_Inhibits_Coronavirus_and_Arterivirus_RNA_Polymerase_Activity_In_Vitro_and_Zinc_Ionophores_Block_the_Replication_of_These_Viruses_in_Cell_Culture